Nawigacja
Artykuły: Biblioteka - recenzje
,,Sebastian czyli przygody błazna"

,,Sebastian czyli przygody błazna" to znakomita książka, którą warto polecić wszystkim miłośniką filmowego ogra Shreka i jego osła, bo tak na prawdę kilku porównań między tymi dwoma bajkami odnaleźć! Osobiście uważam, że jest to genialna książka dla chłopców, gdyż ich właśnie może zachęcić wątek walki na miecze i rycerskich potyczek, ale i dziewczyny zachęcam do jej przeczytania. Jest to powieść z gatunku fantastyki, występują w niej dziwne stwory i zwierzęta, które nadają jej niepowtarzalny baśniowy klimat.


Propozycje książek wartych przeczytania

Książka Haliny Olczak-Moraczewskiej „Kim jesteś, Sebastianie?” opowiada historię adoptowanego chłopca, któremu w życiu niczego nie brakuje, ma kochającą rodzinę, jest przystojny, uczy się w prywatnym liceum i pewnego dnia w jego życie wkracza pani Zdzisława Partek z synem Jaśkiem. Kobieta została gospodynią Państwa Majewskich, jednak nie umiała gotować, ani sprzątać, a zakupione jedzenie znikało w tajemniczych okolicznościach, podobnie jak biżuteria pani domu. Szantażem wymusza kolejne ustępstwa w stosunku do swojej osoby. Kim jest Sebastian, kim jest Jasiek i dlaczego rodzice nie chcą zwolnić gosposi? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce.


Recenzja książki Stephenie Meyer pt.: „Intruz ”

Autorką książki „ Intruz ” jest słynna, młodzieżowa pisarka Stephenie Meyer. Napisała w ostatnich czasach, również bardzo popularny cykl dla nastolatków „ Zmierzch ”. Jej najnowsze dzieło jest interpretowane jako gatunek science fiction, choć nie jest to do końca prawdą. Występuje tam pewna ilość elementów fantastycznych, lecz są one jedynie niewielkim dodatkiem. Cała powieść ma zamiar ukazać pewien głębszy, realistyczny sens istnienia, jak i również zachowanie społeczeństwa ludzkiego w różnych krytycznych sytuacjach życiowych. Główne postacie Melanie, oraz Wagabunda, z początku nienawidzą się wzajemnie, ale z czasem ich niechęć zanika, gdyż znajdują wspólny cel, dla którego zdolne są nawet umrzeć. Pisarka ma także zamiar napisać kolejne dwie części tej lektury pt. „ Dusza ”, oraz „Łowca ”.

LaughingLaughingLaughing!!!Stephenie Meyer „Intruz ”