Nawigacja
,,Sebastian czyli przygody błazna"
Napisane przez  madzia1999503 madzia1999503 Napisane przezdnia  10-10-2012 09:01 10-10-2012 09:01 557  czytań 557 czytań  0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Właśnie dziś o poranku skończyłam czytanie książki "Sebastian czyli przygody błaznar, której autorem jest Philip Caveny r11; brytyjski autor książek dla dzieci i młodzieży jak również autor książek sensacyjnych dla dorosłych. Najbardziej znany z trylogii rSebastian Darke" w której w skład wchodzą:


- Sebastian Darke: Prince of Fools (polski tytuł: Sebastian czyli przygody błazna)
- Sebastian Darke: Prince of Pirates (brak polskiej wersji językowej)
- Sebastian Darke: Prince of Explorers (brak polskiej wersji językowej)


Pierwszy tom trylogii zatytułowany r Sebastian czyli Przygody błazna" to wyśmienita książka dla młodzieży, pełna humoru, ciekawej akcji i wyśmienitych bohaterów! Siedemnastoletni Sebastian wyrusza do miasta Keladon, by wypełnić wole ojca. Jedzie tam gdyż pragnie zostać nadwornym błaznem na dworze wielkiego króla Septimusa. Głównemu bohaterowi towarzyszy w podróży bawolop Max, który jest jego zwierzęciem pociągowym i wiernym przyjacielem oraz jak twierdzi Sebastian r11; partnerem. Błazen jest na wpół człowiekiem, a na wpół elfem gdyż dawno temu ojciec jego wziął sobie za żoną Elfkę, przez co wygląd Sebastiana jest dość niezwykły. Ma on spiczaste uszy i czarne jak atrament źrenice. Jego towarzysz bawolop Max jest wiecznie niezadowolony z życia, czasem marudny i rzadko się uśmiecha, szczerze mówiąc przypominał mi trochę Kłapouchego.


Podróż w jaką przyjaciele wyruszają okazuje się bardzo niebezpieczna, pełna przygód i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Podczas niej mają okazję poznać Corneliusa Drummela r11; karzełka- który jest niezwykłym wojownikiem i o dziwo wybiera się również w podróż do króla Septimusa by zaciągnąć się do jego armii. Przypadkowa znajomość tych postaci ze sobą jest początkiem kolejnych niesamowitych historii jakie będzie im dane przeżyć.


 


Żeby nie było tak kolorowo w książce dla urozmaicenia są również czarne charaktery m.in Czarownica Magda. Powieść ta jest pełna intryg, których przedstawienie przez autora bardzo przypadło mi do gustu. Warto również wspomnieć, że książka posiada fantastyczne ilustracje których autorem jest Jullek Heller r11; znakomity ilustrator książek fantasy dla dzieci i młodzieży. Znany m.in z ilustracji do książki: "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".


Podsumowując książka " Sebastian czyli przygody błazna" to ciekawa powieść przygodowa, pełna humoru, którą zdecydowanie powinno się przeczytać. Jest to książka dla młodzieży, ale i nieco starsi z przyjemnością odnajdą coś z niej dla siebie. Ja osobiście z niecierpliwością czekam na kolejne tomy trylogii. Wyczytałam również w internecie, że oprócz trylogii jest również w przygotowaniu książka opowiadająca historię Maxa r11; przyjaciela i towarzysza Sebastiana - zapowiada się ciekawie!

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.