Pomoc dla rodzin uczniów poszkodowanych w nawałnicy

Na naszym terenie wystąpiła ogromna nawałnica, która wielu rodzinom dała się we znaki i spowodowała u nich ogromne straty. W związku z tym faktem otrzymaliśmy od Pomorskiego Kuratora Oświaty informację, której fragment przedstawiamy poniżej:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku informuje, że ze względu na występujące na terenie województwa pomorskiego nawałnice oraz inne negatywne zdarzenia atmosferyczne w szczególności huragany, deszcze nawalne, gradobicia lub powodzie, które spowodowały zniszczenia w gospodarstwach domowych oraz gospodarstwach rolnych, jest możliwość ubiegania się o pomoc w ramach "Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno – edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno – edukacyjnych w 2017 r."

Jeżeli ta sytuacja dotyczy kogoś z naszych uczniów, prosimy o niezwłoczną informację do sekretariatu szkoły, a my przekażemy ją możliwie najszybciej do kuratora. Liczymy, że w ten sposób uda się skorzystać z wskazanego powyżej rządowego programu pomocy.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://trojmiasto.wyborcza.pl

Aktualne informacje związane z naborem do klasy 1

W zakładce "Rekrutacja" znajdziecie Państwo aktualne informacje na tematy związane z naborem do naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Dzisiaj pojawiła się aktualna lista dzieci przyjętych do klasy 1 oraz do lista przyborów, które należy zakupić (tzw. wyprawka).

Ponadto informujemy, że zgodnie z informacjami prezentowanymi podczas spotkań z rodzicami listy uczniów poszczególnych klas wraz z podaniem wychowawców pojawią się na naszej stronie internetowej dopiero dnia 28.08.2017 r.

Szkoła z lotu ptaka
Ostatnie zakończenie roku szkolnego jako gimnazjum

23 czerwca 2017 r. to historyczna data, ponieważ tego dnia zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 po raz ostatni jako gimnazjum. Nie zmieniła się jednak formuła tego dnia. Otóż podczas uroczystości, w której brali udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice oraz zaproszeni goście, wręczone zostały świadectwa oraz nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się pod względem wyników w nauce i zachowaniu.

Ponadto na wyróżnienie i nagrodzenie zasłużyli uczniowie, którzy w wielu konkursach, zawodach i olimpiadach reprezentowali szkołę, uzyskując przy tym świetne, wysokie lokaty. Było to dowodem ich dojrzałości i ogromu pracy, jaką włożyli w swój rozwój osobisty.

Po uroczystości wychowawcy klas rozdali świadectwa oraz pożegnali się na okres wakacji ze swoimi wychowankami. Po wakacjach wszyscy wrócą do zreformowanej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Podręczniki i wyprawka na rok szkolny 2017/2018

Szkoła wyposaża uczniów w podręczniki i zeszyty ćwiczeń, z wyłączeniem religii oraz wychowania do życia w rodzinie, a także kompletu podręczników i wyprawki w oddziałach przedszkolnych.

Poniżej wykazy podręczników i pomocy na rok szkolny 2017/2018:

dla oddziału przedszkolnego
dla szkoły podstawowej i klas gimnazjum