Projekt gminny "Kompetencje kluczowe..." :: Ruszają zajęcia w roku szkolnym 2014/2015

20 października 2014 r. rozpoczynają się zajęcia w ramach projektu Kompetencje kluczowe najważniejsze w gimnazjum. Rozwój kompetencji kluczowych szansą na wyższą jakość kształcenia w gimnazjach gminy Sierakowice.

Pobierz listę uczniów
Wybierz klasę:

Pobierz terminarz Pobierz listę

Uwaga dotycząca planu zajęć: Zajęcia z projektu oznaczono dodatkowo słowem "seminarium". Zajęcia, które znajdują się w kratce z białym tłem odbywają się co tydzień. Zajęcia znajdujące się w kratce z zielonym i czerwonym tłem odbywają się odpowiednio w tygodniu A i tygodniu B - zgodnie z poniższymi terminami zajęć.

Uwaga dotycząca terminów zajęć: Podział na tydzień A i B dotyczy tylko klas 1 i 2. Natomiast te same terminy obowiązują również klasy 3, z tym że ich zajęcia odbywają się w każdym podanym tygodniu.

Konkurs na szkolnego DJ'a
Odkrywamy Talenty na Pomorzu - VI edycja
Informacje o otrzęsinach klas pierwszych i ślubowaniu

Otrzęsiny klas pierwszych odbędą się 24.10.2014 r. (piątek) pod hasłem: „W krainie bajek”.

Poszczególne klasy pierwsze  wylosowały 3.10.2014 r. tytuły bajek i przygotowują charakterystyczne dla swojej grupy stroje, rekwizyty, piosenki lub przedstawienia zachęcające do przeczytania wylosowanej bajki.

09:45 Wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami spotykają się na auli.
09:45 Powitanie pierwszoklasistów przez Calineczkę, Myszkę Miki i Shreka.
09:50 Prezentacja (przez każdą klasę pierwszą) piosenki lub przedstawienia (ok. 3/4 min.), charakterystycznej dla wybranej przez uczniów bajki.

W otrzęsinach  udział biorą następujące bajki: "Jak Wojtek został strażakiem", "Smurfy", "Pszczółka Maja", "Bolek i Lolek", "Dzieci z Bullerbyn", "Pinokio", "Królowa Śniegu".

Uczniowie klas pierwszych biorą udział w 4, 5, 7, 8 i 9  lekcji zgodnie z planem zajęć.

12:50 Apel na hali sportowej dla całej społeczności szkolnej.

Pierwszoklasistów obowiązuje strój galowy tzn. biała bluzka, granatowa kamizelka oraz ciemne spodnie lub spódniczka.

12:50 Uroczyste ślubowanie, przyjęcie pierwszoklasistów do grona gimnazjalistów.

13:30 Podsumowanie uroczystości.

Organizator:
im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Rajd harcerski do Załakowa

10 DSH "Tajfuny" już po raz drugi w obecnym roku szkolnym ruszyła na szlak. W dniach 17-18.10.2014 r. odbył się rajd pieszy do Załakowa. Wspólnie z nami wędrowali harcerze z Mojusza. Naszą bazą była szkoła podstawowa. Pan dyrektor Leszczyński udostępnia nam szkołę na każdy rajd nieodpłatnie, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Po przydzieleniu sal i podziale na zastępy, mieliśmy czas na przygotowanie zadań na świeczkowisko oraz wspólną kolację. Każdy zastęp wymyślił nazwę, okrzyk i piosenkę swojej grupy oraz przedstawił jeden z punktów prawa harcerskiego. Prezentacja zastępów przeplatana była  piosenkami i pląsami harcerskimi. Następny dzień rozpoczęlismy od apelu porannego oraz rozgrzewki. Po śniadaniu był czas na śpiewy i zabawy harcerskie. Potem każdy zastęp otrzymał mapę z naniesionymi punktami, które należało odnaleźć i wykonać zaszyfrowane zadania. Po powrocie czekał na nas obiad, a potem niestety już droga powrotna do Sierakowic.