Po raz trzeci organizujemy w naszej szkole
spotkanie przy świątecznych wypiekach.

Zapraszamy 1 grudnia 2014 roku (w poniedziałek) o godzinie 16.15.

Zbiórka na holu obok sekretariatu szkoły.

Co należy mieć ze sobą?

1. Produkty na masę piernikową lub przygotowany półprodukt (ciasto piernikowe).
3. Fartuch dla siebie, mamy, babci, jeśli i je zaprosicie.
4. Koniecznie ręcznik papierowy i ściereczkę.

Serdecznie zapraszamy.

Kartki urodzinowe dla Gimnazjum
Napisane przez  AK AK2  czytań 2 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Urodzinowego miesiąca ciąg dalszy. Z okazji piętnastej rocznicy powstania szkoły uczniowie klas pierwszych i drugich wykonali okolicznościowe "kartki" w jedynie słusznym rozmiarze A2 (na papierze popularnie zwanym "brystolem"), które potem zawisły na drzwiach poszczególnych klas.

Po kliknięciu w powyższy obrazek otworzy się galeria z wykonanymi pracami - zachęcamy do obejrzenia!

Uczniom i ich wychowawcom należą się podziękowania!

Solidarni z...

Dnia 20 listopada 2014 r. uczniowie klas 1d i 1f pod opieką wychowawców Mirosławy Tandek  i  Jadwigi Grabowskiej pojechali na najnowszą wystawę interaktywną „Solidarni z …” do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Po serdecznym przywitaniu zadano uczniom następujące pytanie: „Jaki jest cel waszego przybycia?”  Było wiele różnorodnych odpowiedzi. Prowadzący pytali również o to, czym dziś jest dla nas „solidarność”, czy jesteśmy solidarni, z kim się solidaryzujemy, czy jesteśmy wolni od bliskości.

Następnie zaproszono uczniów na dwugodzinne warsztaty dziennikarskie. Każdy uczestnik spotkania był dziennikarzem. Utworzono 5 grup i przydzielono zadania. Każdy zespół pisał artykuł do czasopisma na następujące tematy:

• „Wolność religijna”, w którym była mowa o nietolerancji religijnej.
  • „Etyka solidarności”, w którym był przeprowadzony wywiad z księdzem Józefem Tischnerem.
  • „Wolność słowa”, w którym przekazano informację o propagandzie i cenzurze.
  • „Przemoc wobec kobiet” i „Problemy uchodźców”, w którym zastanawiano się, z jakimi problemami borykają się na co dzień.

Grupy pracowały aktywnie, sumiennie i z zapałem.  Artykuły, które zostały napisane przez „młodych dziennikarzy” były obszerne i ciekawe. Sporo miejsca  poświęcono etyce solidarności, która mogłaby być punktem wyjścia do podjęcia różnych działań. Liczyli, że dzięki temu ludzie będą bardziej czuli dla innych. Zajęcia okazały się atrakcyjnym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu.

Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i zadowoleni wrócili do Sierakowic.

Pompa-Team gra na dyskotekach w szkole

17 listopada 2014 r. odbył się konkurs na szkolnego DJ- a. Do konkurencji stanęły dwie grupy:

- DJ Zbyszek DJ Robson (Damian Skrzypkowski, Robert Drewka z klasy IIId),
- POMPA-TEAM (Bartłomiej  Bulczak IIi, Łukasz Szwaba IIIf).

Po wysłuchaniu materiału muzycznego przygotowanego przez uczniów odbyło się głosowanie, które nadzorowała komisja w składzie:  Klaudia Labuda IIIf, Przemysław Reiter IIa oraz Jakub  Kąkol Ia.

Ostatecznie, po podliczeniu głosów zwyciężyła grupa POMPA-TEAM w składzie: Bartłomiej Bulczak IIi,  Łukasz Szwaba IIIf, która poprowadzi najbliższą dyskotekę andrzejkową 27 listopada 2014 r. (czwartek)  w godzinach 16:00-19:00, na którą serdecznie zapraszamy.

Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Wykrzyknik nr 98

Pobierz gazetę w formacie PDFW wersji elektronicznej ukazał się 98 numer szkolnej gazety "Wykrzyknik", który zawiera wydarzenia szkolneg przypadające na wrzesień i październik bieżącego roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie do lektury.

W numerze:

• Wspólne pielgrzymowanie
  • XXIX Wojewódzki Zlot PTTK w Subkowach
  • Debata Wyborcza
  • Nasze wybory
  • W krainie bajek
  • Świętymi bądźcie
  • Wycieczka do Krępkowic
  • Koncert w filharmonii w Gdańsku
  • Miasto 44
  • Recenzja filmu "Bogowie"
  • Narodowe czytanie