Podręczniki i wyprawka na rok szkolny 2017/2018

Szkoła wyposaża uczniów w podręczniki i zeszyty ćwiczeń, z wyłączeniem religii oraz wychowania do życia w rodzinie, a także kompletu podręczników i wyprawki w oddziałach przedszkolnych.

Poniżej wykazy podręczników i pomocy na rok szkolny 2017/2018:

dla oddziału przedszkolnego
dla szkoły podstawowej i klas gimnazjum

Informacja na temat zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się o godzinie 9.00 w hali sportowej, następnie wychowawcy w klasach przekażą świadectwa i w ten sposób będzie można uznać, że wakacje już się rozpoczęły.

Tego dnia dowozy uczniów spoza Sierakowic przedstawiają się tak, jak w dalszej części tego newsa.

Kiermasz podręczników do religii

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie wszystkich klas otrzymają podręczniki oraz ćwiczenia ze szkoły. Wyjątkiem są podręczniki do religii. Z tego względu w tym roku szkolnym w pokoju nauczycielskim odbędzie się kiermasz podręczników do religii w dniach:

• 20.06.2017 r. (wtorek) od godziny 10.00 do 10.45
• 21.06.2017 r. (środa) od godziny 9.00 do 9.45

Istotna jest również informacja o podręczniku do religii do klasy VII szkoły podstawowej. Ta informacja pochodzi od naszych katechetów, została również potwierdzona bezpośrednio w wydawnictwie WAM, który owe podręczniki wydaje. Otóż na kiermaszu można będzie nabyć podręczniki do religii do klasy VII szkoły podstawowej. Będzie można je odkupić od uczniów obecnej klasy I gimnazjum. Te podręczniki nie zostaną zmienione pod względem układu, ani treści. Jedyna różnica polegać będzie na tym, że te zakupione w księgarniach mogą mieć naklejkę z informacją o tym, że jest do podręcznik do klasy VII.

Podsumowując: Podręcznik pt. "Szukam was 1. Podręcznik do religii dla klasy I gimnazjum" wydawnictwa WAM będzie również właściwym podręcznikiem do klasy VII szkoły podstawowej.

Listy dzieci przyjętych do klasy IV i VII na rok szkolny 2017/2018

W dniu dzisiejszym publikujemy listy uczniów przyjętych zarówno do klasy IV, jak i do klasy VII na rok szkolny 2017/2018. Listy znajdują się w zakładce "Rekrutacja do klasy IV i VII SP Nr 2".

Małe Kolosy 2017
Napisane przez  MK MK Konkurs Konkurs 361  czytań 361 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

14 czerwca 2017 odbyła się kolejna już edycja "Małych Kolosów". Jest to szkolny konkurs, podczas którego nasi uczniowie opowiadają o swoich podróżach. Wybierają najciekawsze zdjęcia i wideo ze swoich wypraw, a potem zabierają słuchaczy w nieznane światy przedstawiając zgromadzony materiał. W tym roku zaprezentowało się 12 ochotników z którymi zanurkowaliśmy w jeziorach Kaszub, odnaleźliśmy źródła Słupi, zdobyliśmy najważniejsze szczyty Tatr, poznaliśmy bogactwo kultury i sztuki Londynu i Wiednia, a także folklor i jaskinie Słowacji.