Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Opieka w czasie przerwy świątecznej

Informujemy, że w dniach przerwy świątecznej, tj. od 22.12.2014 r. do 06.01.2015 r., w szkole pełnione są dyżury przez nauczycieli i dyrekcję szkoły. Uczniowie, którzy chcieliby przyjść do szkoły, mogą to uczynić w godzinach: 8:00-14:00. Dotyczy to następujących dni:

22, 23 i 24 grudnia 2014 r.
29, 30 i 31 grudnia 2014 r.
2 i 5 stycznia 2015 r.

Pozostałe dni we wspomnianym okresie są dniami świątecznymi i wolnymi od zajęć dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych.

Dyrekcja szkoły

Wigilia szkolna

Pani Wioletta Kuczkowska oraz pani Małgorzata Płotka przygotowały wraz z uczniami koncert bożonarodzeniowy, którego mogliśmy posłuchać dnia 19.12.2014 r. Oprócz pięknych polskich kolęd i piosenek świątecznych przygotowały niespodziankę: występ księdza Mateusza Chmielewskiego. Poniższy filmik dzięki uprzejmości Karoliny Hinc z klasy IIe.

Pod koniec dnia pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców spotkali się na wigilii szkolnej i po podzieleniu się opłatkiem dalej wspólnie kolędowali.

HISTORIA W 3D | FINAŁ
Napisane przez  AK AK Konkurs Konkurs 138  czytań 138 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Od początku listopada w szkole trwał konkurs historyczny pt. „HISTORIA W 3D”. Bezpośrednim adresatem byli uczniowie klas drugich, zaś ich zadaniem było zbudowanie makiety obiektu związanego tematycznie  z średniowieczem. Zarówno projekt jak i wybór materiałów zostawiono uczniom – można było użyć wyobraźni i wykazać się kreatywnością. Jak się okazało, drugoklasistom nie zabrakło ani pierwszego, ani drugiego.

Najlepsi w szkolnych etapach konkursów kuratoryjnych

Konkursy kuratoryjne zostały rozstrzygnięte na poziomie szkoły i znamy już uczniów, którzy będą nasze gimnazjum reprezentowali w etapach rejonowych. Poniżej lista uczniów z podziałem na konkursy:

Konkurs fizyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc (nauczyciel prowadzący: Rajmund Spręga).

Konkurs matematyczny - Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Błażej Cymerman z klasy IIIc, Anna Maszke z klasy IIIc (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Kostuch i Elżbieta Matyka).

Konkurs biologiczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Nikodem Choszcz z klasy IIIb, Dominika Płotka z klasy IIId, Anna Maszke z klasy IIIc, Adam Gackowski z klasy If (nauczyciel prowadzący: Iwona Andraszewicz).

Konkurs geograficzny - Maciej Kuchta z klasy IIg, Aleksander Skierka z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Anna Andryskowska).

Konkurs historyczny - Błażej Cymerman z klasy IIIc, Szymon Gojtowski z klasy IIIb, Julia Lewana z klasy IIIg, Adriana Klein z klasy IIIg, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Witold Sildatk, Adrian Klawikowski, Mirosława Tandek i Jadwiga Grabowska).

Konkurs informatyczny - Szymon Formella z klasy IIg (nauczyciel prowadzący: Mariusz Ros).

Konkurs języka polskiego - Anna Maszke z klasy IIIc, Dagmara Damps z klasy IIId (nauczyciele prowadzący: Małgorzata Płotka i Eliza Piotrowska).

Warto również wspomnieć, że czworo uczniów bierze udział w więcej niż jednym konkursie. Oto oni:

Błażej Cymerman z klasy IIIc - fizyka, matematyka, biologia, historia

Anna Maszke z klasy IIIc - matematyka, biologia, język polski