Ola Makurat zrobiła duże wrażenie na gimnazjalistach

Ola Makurat, koszykarka ligi NCAA, odwiedziła 24 maja 2017 r. naszą szkołę i spotkała się z uczniami klas sportowych oraz innymi zainteresowanymi. Opowiedziała o swojej karierze sportowej, chociaż wolała nazywać ją swoją drogą życiową. Całe spotkanie było ciekawe, imponujące, dające nadzieję na to, że marzenia się spełniają. Trzeba tylko w to wierzyć i mieć wsparcie rodziny.

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

W związku z reformowaniem polskiej oświaty Minister Edukacji Narodowej przygotowała pismo skierowane do rodziców i opiekunów, w którym opisuje obecny etap reformy oraz kolejne zamierzenia. List dostępny poniżej.

List do rodziców

Spotkanie w sprawie naboru do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie informacyjne dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego - klasa 0, które odbędzie się 22 maja 2017 r. o godzinie 18.00 w auli obecnego gimnazjum przy ul. Spacerowej 14.

Zgodnie z ustalonymi nowymi obwodami szkolnymi w miejscowości Sierakowice do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach należą ulice oraz miejscowości wymienione w dalszej częsci tego newsa.

Konkurs wędkarski z okazji Dnia Dziecka
XV Wojewódzki Konkurs "Poznaj las" pod hasłem "Ssaki naszych lasów"

Członkowie koła „Młodych Przyrodników” przez ostatni miesiąc przygotowywali się do kolejnego konkursu przyrodniczego, tym razem o lesie i jego mieszkańcach. Konkurs ten od lat organizowany jest pod patronatem kuratorium przez Zespół Szkół im. Adama Loreta w Łęczycach. Do etapu wojewódzkiego wystartowali Marta Treder IId, Adam Gackowski IIIf, Szymon Ortmann IIIe oraz Tymoteusz Krzebietke Ig.