Szkoła z lotu ptaka
Ostatnie zakończenie roku szkolnego jako gimnazjum

23 czerwca 2017 r. to historyczna data, ponieważ tego dnia zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 po raz ostatni jako gimnazjum. Nie zmieniła się jednak formuła tego dnia. Otóż podczas uroczystości, w której brali udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice oraz zaproszeni goście, wręczone zostały świadectwa oraz nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się pod względem wyników w nauce i zachowaniu.

Ponadto na wyróżnienie i nagrodzenie zasłużyli uczniowie, którzy w wielu konkursach, zawodach i olimpiadach reprezentowali szkołę, uzyskując przy tym świetne, wysokie lokaty. Było to dowodem ich dojrzałości i ogromu pracy, jaką włożyli w swój rozwój osobisty.

Po uroczystości wychowawcy klas rozdali świadectwa oraz pożegnali się na okres wakacji ze swoimi wychowankami. Po wakacjach wszyscy wrócą do zreformowanej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Podręczniki i wyprawka na rok szkolny 2017/2018

Szkoła wyposaża uczniów w podręczniki i zeszyty ćwiczeń, z wyłączeniem religii oraz wychowania do życia w rodzinie, a także kompletu podręczników i wyprawki w oddziałach przedszkolnych.

Poniżej wykazy podręczników i pomocy na rok szkolny 2017/2018:

dla oddziału przedszkolnego
dla szkoły podstawowej i klas gimnazjum

Informacja na temat zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się o godzinie 9.00 w hali sportowej, następnie wychowawcy w klasach przekażą świadectwa i w ten sposób będzie można uznać, że wakacje już się rozpoczęły.

Tego dnia dowozy uczniów spoza Sierakowic przedstawiają się tak, jak w dalszej części tego newsa.

Kiermasz podręczników do religii

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie wszystkich klas otrzymają podręczniki oraz ćwiczenia ze szkoły. Wyjątkiem są podręczniki do religii. Z tego względu w tym roku szkolnym w pokoju nauczycielskim odbędzie się kiermasz podręczników do religii w dniach:

• 20.06.2017 r. (wtorek) od godziny 10.00 do 10.45
• 21.06.2017 r. (środa) od godziny 9.00 do 9.45

Istotna jest również informacja o podręczniku do religii do klasy VII szkoły podstawowej. Ta informacja pochodzi od naszych katechetów, została również potwierdzona bezpośrednio w wydawnictwie WAM, który owe podręczniki wydaje. Otóż na kiermaszu można będzie nabyć podręczniki do religii do klasy VII szkoły podstawowej. Będzie można je odkupić od uczniów obecnej klasy I gimnazjum. Te podręczniki nie zostaną zmienione pod względem układu, ani treści. Jedyna różnica polegać będzie na tym, że te zakupione w księgarniach mogą mieć naklejkę z informacją o tym, że jest do podręcznik do klasy VII.

Podsumowując: Podręcznik pt. "Szukam was 1. Podręcznik do religii dla klasy I gimnazjum" wydawnictwa WAM będzie również właściwym podręcznikiem do klasy VII szkoły podstawowej.