Spotkanie w sprawie naboru do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach Sticky News Item

Szanowni Rodzice! Dzieci oddziałów przedszkolnych od roku szkolnego 2017/2018 staną się uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie informacyjne dotyczące naboru do klasy pierwszej, które odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. o godzinie 18.00 w auli obecnego gimnazjum przy ul. Spacerowej 14.

Zgodnie z ustalonymi nowymi obwodami szkolnymi w miejscowości Sierakowice do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach należą ulice oraz miejscowości wymienione w dalszej części tej informacji, dostępnej po kliknięciu "Czytaj więcej".

Życzenia wielkanocne

W imieniu Samorządu Uczniowskiego z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wam, drogie koleżanki i koledzy najserdeczniejsze życzenia.

Dużo zdrowia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.

Niech obfituje radość i spokój, by móc z dystansem spojrzeć na codzienne troski i wzmocnić siły do realizacji planów na przyszłość.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego:
Aleksandra Garska, Szymon Polejowski

Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów

Uczeń  naszego gimnazjum, Adam  Gackowski wraz z opiekunem Iwoną Andraszewicz, uczestniczył dzisiaj w uroczystości rozdania zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Jako laureat konkursu biologicznego z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty odebrał zaświadczenie oraz nagrodę książkową. To osiągnięcie, daje pierwszeństwo uczniowi w wyborze dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej. Uroczystość miała miejsce w historycznej sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Gratulujemy Adamowi sukcesu i życzymy wielu osiągnięć w przyszłości.

Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego

Dnia 12.04.2017 r. zostały wręczone dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie organizowanym przez logopedę Edytę Rawicką.

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie plakatu związanego z tematyką zajęć logopedycznych. Na konkurs zgłoszonych zostało 12 prac. Zwycięskie prace zostały wyłonione poprzez głosowanie na profilu facebookowym gimnazjum, w którym to I miejsce zajęli Dawid Grzenkowicz i Jakub Kropidłowski z klasy Id, a II miejsce - Piotr Lis z klasy 1c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a ich sponsorem był Sklep AGD&RTV Adaś 2 z Sierakowic.

Informacja na temat egzaminu gimnazjalnego

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III. W tych dniach uczniowie klas I i II zgodnie z decyzją dyrektora mają dni wolne od zajęć.

Trzecioklasiści dojeżdżający spoza Sierakowic powinni zapoznać się z harmonogramem dowozów na te trzy dni, który dostępny jest w dalszej części newsa.