Konkurs na nowe logo szkoły rozstrzygnięty

Konkurs na nowe logo Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego został rozstrzygnięty. Dzisiaj o godzinie 18:00 w auli szkoły spotkali się przedstawiciele rodziców, nauczycieli, nowo wybrany samorząd uczniowski, dyrekcja szkoły, a także absolwenta gimnazjum i zarazem współautorka logo tejże szkoły, pani Ewelina Telega.

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wybory poprzedzone były oczywiście kampanią wyborczą, prezentacją kandydatów podczas apelu dla całej społeczności szkolnej, a także podczas konferencji w auli.

Ostatecznie okazało się, że przewodniczącą została Kinga Szulta z klasy 3c, jej zastępcą okazał się Tobiasz Wenta z klasy 2d, natomiast funkcję skarbnika będzie pełniła  Angelika Mejer z klasy 3h.

Szczegóły dotyczące wyborów można zobaczyć w dalszej części newsa.

Biwak integracyjny klas 4

21 września, o godz. 18.00 rozpoczął się biwak integracyjny uczniów klas IV. W czasie zajęć uczniowie nie tylko bawili się, ale też realizowali zadania Szkoły Promującej Zdrowie oraz Szkoły Dobrego Wychowania. W organizacji pomagali „Odyseusze”. Przydzielali zadania, które polegały na stworzeniu oryginalnego Superbohatera, Mściwego Przeciwnika oraz dwóch Niezdarnych Pomocników.

Ku pamięci założyciela sierakowickiej Solidarności
Napisane przez  AK AK668  czytań 668 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

W miniony poniedziałek przypadała szósta rocznica śmierci Jana Gosza - współwórcy NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

Próbna ewakuacja 2017

Kolejny rok szkolny to zarazem kolejna grupa dzieci i młodzieży oraz nauczycieli w nowym obiekcie. Nowe osoby, a także już znające nasz budynek muszą być zorientowane, jak postępować w razie ewakuacji z budynku w momencie wystąpienia nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń. Akcja przebiegła sprawnie, uczniowie byli zdyscyplinowani, a nauczyciele zorientowani w liczebności grup, którymi się opiekowali. Całość nadzorował pan dyrektor wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach.