Linki: Organizacje, z którymi współpracujemy
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
Fundacja powstała w 1992 roku. Celem jej działań jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Chce pomagać w tworzeniu pokolenia odpowiedzialnych, twórczych ludzi, aktywnie kształtujących własne życie i środowisko lokalne. Od tejże fundacji otrzymaliśmy bezpośrednio dwukrotnie wsparcie finansowe na realizację projektów edukacyjnych w naszej szkole.
Data dodania: 23.11.2005 Wizyt: 201
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Misją Fundacji jest działanie na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenie się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej.
Data dodania: 23.11.2005 Wizyt: 236
Równać szanse
Strona, która powstała dzięki współpracy szkół z całej Polski, w tym również naszej szkoły, z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Pełni ona rolę platformy informacyjno-komunikacyjnej, dzięki której szkoły mogą wymieniać się pomysłami dotyczącymi wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej, sposobów wyrównywania tych szans, jak i pozyskiwania środków finansowych na ten cel.
Data dodania: 23.11.2005 Wizyt: 229
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) jest pozarządową instytucją oświatową działającą od 1994 roku. CEO upowszechnia wiedzę obywatelską, praktyczne umiejętności oraz postawy niezbędne do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. Centrum prowadzi też niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli, zarejestrowaną przez Ministra Edukacji Narodowej.
Data dodania: 23.11.2005 Wizyt: 225
Klub sportowy "bat" Sierakowice
Klub Sportowy "bat" Sierakowice zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych głównie z terenu gminy Sierakowice. Tym samym zapewnia możliwości rozwoju fizycznego tym, którzy odnajdują w sobie talenty koszykarskie i siatkarskie. Mają oni także możliwość kształtowania swojego charakteru, uczą się obowiązkowości, solidności, odpowiedzialności oraz współpracy w zespole — grupie.
Data dodania: 23.11.2005 Wizyt: 319
Klanza - Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA jest instytucją pozarządową skupiającą osoby zainteresowane ożywieniem procesu dydaktyczno - wychowawczego w pracy z grupą poprzez stosowanie aktywizujących metod opartych na pedagogice zabawy.
Data dodania: 21.01.2007 Wizyt: 370
SPON - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
Filia SPON w Sierakowicach na Kaszubach rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 1998 r. Matką chrzestną tego przedsięwzięcia była ówczesna zastępczyni wójta Gminy Sierakowice Maria Dyczewska, która zapoznała ze sobą dwie aktywne osoby niepełnosprawne - Marzenę Korzeniewską i Mietka Weredę. Do nich dołączył pracownik socjalny GOPS Rysiek Klajn, który doskonale orientował sie w potrzebach ludzi zamieszkujacych teren gminy. Założeniem grupy było "wyprowadzenie" niepełnosprawnych z domów i uaktywnienie tego środowiska społecznie i towarzysko.
Data dodania: 21.01.2007 Wizyt: 278