Osiągnięcia uczniów: 2014/2015
Konkursy kuratoryjne
- Finaliści konkursu biologicznego - Błażej Cymerman, Nikodem Choszcz, Anna Maszke i Adam Gackowski, nauczyciel prowadzący - Iwona Andraszewicz
- Finalista konkursu matematycznego - Błażej Cymerman, nauczyciel prowadzący - Elżbieta Matyka
- Finaliści konkursu geograficznego - Maciej Kuchta i Aleksander Skierka, nauczyciel prowadzący - Anna Andryskowska
Konkursy inne niż kuratoryjne
Wiedza o społeczeństwie
- III miejsce w powiatowym konrkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym
Historia
- II miejsce I etapie w ogólnopolskim konkursie "Bohaterowie drugiego planu"
Matematyka
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Matematyczne Ścieżki po Polsce i UE"
Biologia
- I miejsce drużynowo w etapie rejonowym oraz II miejsce drużynowo w etapie wojewódzkim XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki krajobrazowe Polski"
- I i IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym
- VI i VII miejsce w Wojewódzkim konkursie "Poznaj las" pod hasłem "Płazy i gady naszych lasów
- I, II, IV, V i VI miesjce w II Wojewódzkiej Lidze Przyrodniczej
Geografia
- I i II miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie
- I miejsce w konkursie na plakat o tematyce ekologicznej, II miesjce w wieloboju turystyczno-sportowym i III miejsce w konkursie piosenki turystycznej w ramach Wojewódzkiego Zloty PTTK PTSM i SKKT w Subkowach
- II miejsce w IV Kartuskim Turnieju Przyrodniczym
Język polski
- III w etapie wojewódzkim Konkursu Ortograficznego "Jesienne dykatndo"
- Wyróżnienie w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej
- II miejsce w międzyszkolnym etapie IX Gimnazjalnych Potyczek z Językiem Polskim
- IV miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Polacy, których warto poznać - Oskar Kolberg"
- I, II i III miejsce w Konkursie na pracę literacką z motywem przewodnim "Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek" w ramach projektu "Aktywna szkoła - aktywny uczeń"
Język angielski
- I miejsce zespołowe oraz I i III miejsce dla solistów w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej "Największe Przeboje"
- III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Językowym "English und Deutsch Masters"
Język niemiecki
- I miejsce i wyróżnienie w V Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
- III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Językowym "English und Deutsch Masters"
Język kaszubski
- Wyróżnienie w powiatowym etapie konkursu o życiu i twórczości ks. Bernarda Sychty
- I miejsce i wyróżnienie w gminnym etapie Konkursu Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim
- IVi VI miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzy
Plastyka
- Wyróżnienie w konkursie "Aniołowie się radują"
- IV i V miejsce eliminacjach gminnych XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga"
- I i II miejsce w Wojewózkim Konkursie Plastycznym "Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych"
- II miejsce oraz dwa wyróżnienia w konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowy styl życia w powiązaniu z promocją Honorowego Krwiodawstwa
Muzyka
- Tytuł laureata w II edycji Konkursu Wojewódzkiego "Historia Hymnu Narodowego"
- III miejsce w kategorii solo w X Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej
- Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Śpiewam, bo umiem"
Zajęcia techniczne
- V miejsce w konkursie "Żyj zdrowo - daruj życie"
- I, II i III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Zdrowe odżywianie"
Wychowanie fizyczne
koszykówka chłopców
- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Olsztyna
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Piszu
- I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki "Batory Cup" w Białymstoku
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Starosty Człuchowskiego
- I miejsce w etapie powiatowym i półfinale wojewódzkim oraz IV miejsce w finale wojewódzkim Turnieju Koszykówki Szkół Gimnazjalnych
koszykówka dziewcząt
- I miejsce w gminie, półfinale wojewódzkim oraz III miejsce w finale wojewódzim Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt
- I miejsce w Lidze Gimnazjalnej w piłce koszowej dziewcząt
- II miejsce w Turneju Ligi Gimnazjalnej
siatkówka dziewcząt
- IV miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Żukowie
- VII miejsce w Powiatowej Gimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej
- IV miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Przodkowie
siatkówka chłopców
- III miejsce w powiatowych rozgrywkach w piłce siatkowej chłopców
piłka nożna
- II miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej
- II miejsce w Turnieju Coca Cola Cup
- II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w ramach XVI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
tenis stołowy
- VII miejsce w I Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
- V miejsce w II Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
- V miejsce w III Powiatowym Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Tenisie Stołowym
- II miejsce w Turnieju o Puchar Wójtwa Gminy Chmielno w kategorii juniorów
- VII i VIII miejsce w IX Kaszubskim Turnieju Tenisa Stołowego im. A. Grubby
inne sportowe
- II miejsce w klasyfikacji generalnej w XIV Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
Pozostałe konkursy
- I miejsce i nagroda specjalna w etapie powiatoym konkursu fotograficznego "Szklakiem ks. dra Bernarda Sychty po Kaszubach i Kociewiu"
- V miejsce w klasie Optymist w regatach rozpoczęcia sezonu żeglarskie w UKS Wiking w Kamienicy Królewskiej
- IV miejsce w regatach rozpoczęcia sezonu żeglarskiego w UKS Wiking w Kamienicy Królewskiej
- II miejsce w Pucharze Jeziora Raduńskiego
- I miejsce w Apelu Poległych "Polskie Termopile"
- II miejsce gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
- Wyróżnienie na Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego