Małe Kolosy 2015
Dodane przez Administrator dnia 17. kwiecień 2015

Małe Kolosy już za nami. Spotkanie odbyło się dnia 17 kwietnia 2015 r. Ciekawe opowiadania naszych gości dotyczące ich podróży zostały udokumentowane pięknymi fotografiami.

Nasi uczniowie również podróżują i jak się okazuje jest to dla nich ogromną przygodą. Wrażeniami ze swoich wojaży podzielili się:

• Kamila Młyńska i Wiktoria Ziegiert przedstawiły prezentację pt. "O dwóch takich...",
• Paulina Młyńska zaprezentowała "Bałkany",
• Laura Cyra i Daria Ciszkowska przygotowały wystąpienie pt. "Czechy i Góry Stołowe"
• Oliwier Okroj omówił prezentację pt. "Dominikana"
• Kamila Młyńska i Martyna Pobłocka zaprezentowały temat "Nasza pielgrzymka".

Dziękujemy panu Zbigniewowi Suchcie oraz panu Waldemarowi Piaseckiemy oraz naszym uczniom za wprowadzenie nas w różne, mniej i bardziej odległe zakątki ziemi.

W dalszej części newsa wrażenia Kingi Młyńskiej z klasy Ig.


Treść rozszerzona

17 kwietnia 2015 r. odbyła się III edycja „Małych Kolosów”, na których nasi koledzy i koleżanki opowiadali o swoich podróżach. Gośćmi honorowymi byli pan Waldemar Piasecki- pasjonat żeglarstwa, który zachęcał nas do jego uprawiania i uczestnictwa w klubie żeglarskim „Wiking”. Natomiast pan Zbigniew Suchta leśnik, podróżnik i przewodniczący Rady Gminy  opowiadał o swojej wyprawie na Syberię, jeziorze Bajkał – najgłębszym jeziorze świata i spotkaniach z ludźmi m.in. z Polakami z Listwianki. Wracając do wypraw uczniów to po Dominikanie oprowadził nas Dominik Okroj, do Czech i w Sudety  zabrały nas Laura Cyra i Daria Ciszkowska. Z Pauliną Młyńską zwiedzaliśmy Bałkany, a z Kamilą Młyńską i Martyną Pobłocką pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę. Kamila ze swoją koleżanką Wiktorią Ziegert zaprezentowały ciekawą książkę pt. „O dwóch takich”.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nie tylko brawami ale i książkami. Całe wydarzenie inspirowane było „Kolosami” które rokrocznie odbywają się w Gdyni. Tak się złożyło, że w tym roku mogłam w nich uczestniczyć, a to dzięki temu że chodzę na kółko z geografii. Na drugi rok mam nadzieję że podobne imprezy również się odbędą i znów się spotkamy z ciekawą przygodą, ludźmi i miejscami. 

Kinga Młyńska Ig