Spotkanie z rodzicami
22.09.2005 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Dokładna informacja o godzinach spotkania dla poszczególnych klas znajduje się w dziale "Rodzice/Harmonogram spotkań". Wykaz pomieszczeń będzie udostępniony przy wejścu do szkoły.
Zapraszamy również do obejrzenia pokazu multimedialnego z wakacyjnego wyjazdu młodzieży do Belgii. Pokaz odbędzie się na I piętrze w pierwszym bloku obok sekretariatu.
Lista kandydatów
Zgodnie z kalendarzem wyborczym ogłoszona została dzisiaj lista osób kandydujących do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Obecnie dostępna jest ona w dziale "Samorząd Uczniowski/Kandydaci".
Wycieczka krajoznawcza
9 września 2005 roku wybraliśmy się na krajoznawczą wycieczkę. Dzień wcześniej podzieliliśmy się na grupy, w których później rozwiązywaliśmy różne zadania. Na trasie było 6 punktów i wtedy właśnie otwieraliśmy nasze karty pracy, w których znajdywały się zadania z zakresu geografii, biologii, języka polskiego, a nawet z historii.
Kalendarz wyborczy

Jak co roku trzecioklasiści startują w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Sierakowicach.
15 września 2005 r. mija termin zgłaszania kandydatów. Zgłoszenia oddaje się do opiekunek SU — p. Ewy Glińskiej i p. Wiesławy Płotki.
16 września 2005 r. — ogłoszenie listy kandydatów.
16-25 września 2005 r. — kampania wyborcza.
26 września 2005 r. — cisza wyborcza.
27 września 2005 r. — wybory.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006
Uroczystość rozpoczęcia tego roku szkolnego rozpoczęła się w hali sportowej, gdzie dyrekcja gimnazjum powitała wszystkich i przedstawiła najważniejsze sprawy organizacyjne.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
Trochę danych liczbowych: Uczniów w szkole jest ponad 730. Nauczycieli ponad 50, z czego jest kilku nowych. Klas pierwszych jest w tym roku wyjątkowo dużo — 10.