Obchody Światowego Dnia Zdrowia 2013

21 marca - 30 kwietnia 2013 r.
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA
w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
pod hasłem „Rozsądek, zdrowie, bezpieczeństwo”

21 marca 2013r. /czwartek/
Finał powiatowy konkursu "Odkrywamy talenty na Pomorzu" (udział klas I i II)
•    Występ Martyny Furman uczennicy klasy IIIG

08 kwietnia 2013r. /poniedziałek/
„Żyję zdrowo, jestem zdrowy” - obchody Światowego  Dnia Zdrowia - zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Nauczyciele prowadzą zajęcia dotyczące szeroko pojętej tematyki zdrowia.

09  kwietnia 2013r. /wtorek/
Pierwsza pomoc - warsztaty z ratownikami medycznymi (Alicją Markowską, Wiolettą Kuchtą, Jackiem Warmowskim, Maciejem Lewandowskim):
•    8:45- 9:30 klasy IA, IB, IC, ID (warsztaty odbywają się w salach, w których klasy mają daną lekcję, uczniowie zostają pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia).
•    9:45- 10:30 klasy IE, IF, IG, IH (warsztaty odbywają się w salach, w których klasy mają daną lekcję, uczniowie zostają pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia).

10  kwietnia 2013r. /środa/
Pierwsza pomoc- warsztaty z ratownikami medycznymi (Alicją Markowską, Wiolettą Kuchtą, Jackiem Warmowskim, Maciejem Lewandowskim):
•    8:45- 9:30 klasy IIE, IIF, IIG, IIH (warsztaty odbywają się w salach, w których klasy mają daną lekcję, uczniowie zostają pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia).
•    9:45- 10:30 klasy IIA, IIB, IIC, IID (warsztaty odbywają się w salach, w których klasy mają daną lekcję, uczniowie zostają pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia).

12 kwietnia 2013r. /piątek/
10:45 na hali sportowej odbędzie się  koncert zespołu „Na ostatnią chwilę”  dla uczniów klas I, II, III, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi (czas trwania koncertu około 1:30 minut).

15 kwietnia 2013r. /poniedziałek/
Uczniowie klas II z wychowawcami spotykają się na godzinie wychowawczej przed wejściem głównym szkoły. Prosimy 10 osobowe zespoły z każdej klasy o przebranie się w strój sportowy (dostosowany do warunków atmosferycznych np. dres) oraz wzięcie udziału w biegach sztafetowych z okazji "Światowego Dnia Zdrowia".

16 kwietnia 2013r. /wtorek/
Uczniowie klas III z wychowawcami spotykają się na godzinie wychowawczej przed wejściem głównym szkoły. Prosimy 10 osobowe zespoły z każdej klasy o przebranie się w strój sportowy (dostosowany do warunków atmosferycznych np. dres) oraz wzięcie udziału w biegach sztafetowych z okazji "Światowego Dnia Zdrowia".

17 kwietnia 2013r. /środa/
Uczniowie klas I z wychowawcami spotykają się na godzinie wychowawczej przed wejściem głównym szkoły. Prosimy 10 osobowe zespoły z każdej klasy o przebranie się w strój sportowy (dostosowany do warunków atmosferycznych np. dres) oraz wzięcie udziału w biegach sztafetowych z okazji "Światowego Dnia Zdrowia".

21 kwietnia 2013r. /niedziela/
Udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ŻONKIL (zbiórka funduszy dla Hospicjum) organizowanej w Gminie Sierakowice z udziałem wolontariuszy  naszego Gimnazjum.

26 kwietnia 2013r./piątek/
Konkurs „Wyraź siebie” (talenty muzyczne, sportowe, artystyczne itp.).
Start - godzina 12:50, aula szkolna.
Podsumowanie projektu „Rozsądek, zdrowie, bezpieczeństwo”, wręczenie nagród, dyplomów i upominków.

Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ (szczegóły na stronie: www.zachowajtrzezwyumysl.pl lub u pedagoga szkolnego)

Dodatkowych informacji udzielają:
Iwona Andraszewicz - koordynator komisji ds. promocji zdrowia,
Wiesława Płotka -
pedagog szkolny,
Maciej Lewandowski
- koordynator ds. bezpieczeństwa

Obrazy: gmina_sierakowice_logo.gif

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Sierakowice.