Smacznie, zdrowo, kolorowo

Dnia 27 lutego 2013 r. o godzinie 9:45 grupa uczniów zainteresowana warsztatami zdrowego gotowania "Smacznie, zdrowo, kolorowo" wyruszyła z Gimnazjum im Józefa Piłsudskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Nasza grupa liczyła osiem osób: Magdalena Mrozewska z IIIf, Dominika Bronk z IIIb, Ewa Czaja i Alicja Damaszk z IIIc, Tomek Malek z IIIa, Mateusz Niklas z IIId,
Sebastian Gnyba z IIIh, Paweł Markowski z IIIe. Przywódcą była pani Anita Witos. Dotarliśmy o godzinie 10:00.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przywitano nas bardzo miło, powitania tego dokonała pani dyrektor Alicja Ludwikowska. Przyjechali tam także uczniowie z Gimnazjum z Gowidlina i Kamienicy Królewskiej. Z wszystkimi zapoznała nas pani nauczycielka Agnieszka Kazimierczak. Na początku dwie uczennice z Technikum Żywienia zaprezentowały prezentację multimedialną pt. "Zdrowa Żywność". Była ona bardzo ciekawa, dowiedzieliśmy się, co należy jeść, a czego nie, aby żyć zdrowo. Po prezentacji trochę o zdrowym żywieniu opowiedziała nam absolwentka Technikum Żywienia Zosia Kotłowska.

Następnie dwie uczennice Technikum Olga Gawin i Katarzyna Jasnoch pokazały nam jak obliczyć prawidłową masę ciała i razem rozpoznawaliśmy zapachy różnych produktów.

O godzinie 10:45 udaliśmy się do szatni by przebrać się w odpowiednie stroje do gotowania. Kiedy byliśmy gotowi, podzieliliśmy się na 4 grupy. Każda grupa dostała przepis na danie, które musiała przygotować, po czym udaliśmy się na swoje stanowisko pracy. Na każdym z nich były przygotowane wszystkie potrzebne produkty i naczynia do gotowania.

Po przygotowaniu dań posprzątaliśmy nasze stanowiska pracy i razem z nauczycielami zasiedliśmy do stołu, gdzie degustowaliśmy nasze potrawy. Wszystkim bardzo smakowały. Po zjedzeniu o godzinie 13:30 podziękowaliśmy za zdobytą wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz za tak miłe przyjęcie i udaliśmy się do Gimnazjum na dalsze zajęcia.

Pobyt w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach bardzo zachęcił nas do kontynuowania tam nauki. Była to dla nas wszystkich świetna zabawa.

Ewa Czaja i Alicja Damaszk z klasy IIIc