Ceremoniał szkolny

W dniu dzisiejszym dyrektor gimnazjum wprowadził zarządzeniem nr 12/2010/2011 w życie "Ceremoniał szkolny z wykorzystaniem sztandaru i hymnu Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach". Dokument ten zawiera opis postępowania ze sztandarem w trakcie uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, wybór pocztu sztandarowego oraz wskazuje okoliczności wykorzystywania hymnu szkoły.

Warto zapoznać się z tym dokumentem, tym bardziej, że wspomniany sztandar i hymn stanowią od momentu nadania imienia naszemu gimnazjum element tradycji szkolnej, która będzie pielęgnowana przez kolejne pokolenia uczniów. W tym roku szkolnym podczas uroczystości ukończenia nauki w gimnazjum przez uczniów klas III nastąpi po raz pierwszy uroczyste przekazanie sztandaru nowo wybranemu pocztowi sztandarowemu.