Szlachetna paczka dla potrzebujących

W grudniu 2010 roku grono pedagogiczne naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". Udział polegał na zebraniu pieniędzy i zakupieniu konkretnych rzeczy, jakie potrzebuje rodzina, która szukała pomocy.

Wybraliśmy rodzinę pani Ludwiki spod Słupska, która oprócz rzeczy codziennego użytku i żywności nie miała pralki. Za zebrane pieniądze kupiliśmy pralkę oraz kuchenkę mikrofalową. W dostarczeniu paczki do Słupska pomogła firma "Expert" z Sierakowic.

W odpowiedzi na naszą pomoc otrzymaliśmy wiadomość e-mail od wolotariuszki, która pilotowała pomoc dla tej rodziny. Oto treść wiadomości:

Drogi Darczyńco!

Dziękujemy Ci za Twoje wielkie serce!!! Pomagają ludzie, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei dla rodzin w potrzebie i szansa na wyrwanie się z beznadziei.
SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Twoje dobro już działa i się pomnaża. W obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach. W tych wszystkich, którzy zobaczyli jak działa koło dobroci i chcą się do niego włączyć. Twoje dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy.

Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty.

Dziękujemy Ci za przekazanie rodzinie PACZKI oznaczonej numerem POM-003429 !

* Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Wszyscy byli zaszokowani otrzymaniem takiej wspaniałej paczki. Ze łzami w oczach Pani Ludwika otwierała paczkę. Była w niesamowitym szoku, przez pewien czas nie mogła wykrztusić z siebie ani słowa, a mały Bartuś biegał i krzyczał: "Będę robił pranie." Pralka i kuchenka mikrofalowa sprawiły ogromna radość Pani Ludwice. Nie mogła w to wszystko uwierzyć. Podniosła atmosfera i łzy - to właśnie sprawiła Państwa paczka.

* Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuje w imieniu swoim, jak i rodziny za okazanie pomocy. Jest mi niezmiernie miło, że miałam okazję poznać tak wspaniałych ludzi, którzy mają tak wielkie serce i pragną pomagać innym.

* Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Dziękuje bardzo mocno za to, że znaleźli się tacy wspaniali darczyńcy, którzy nam pomogli. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z paczki, którą Państwo przygotowali. Jest bardzo wyjątkowa. Wasze serce i chęć pomagania innym jest wspaniała. Dziękujemy bardzo, bardzo mocno za wszystko co dla nas zrobiliście.

Certyfikat, jaki otrzymaliśmy od organizatorów akcji "Szlachetna paczka", znajduje się w kronice szkolnej.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję i zapraszam do udziału w kolejnych edycjach.