Rozwój Przez Kompetencje
Dnia 11 maja br. po zajęciach lekcyjnych nasza wychowawczyni Kamila Sołtysek zapoznała nas z celami projektu. Organizatorami są: CombiData i Uniwersytet Białostocki.

Dowiedzieliśmy się, że służyć on będzie podwyższeniu naszej wiedzy, a tym samym najprawdopodobniej do zwiększenia ilości punktów na egzaminie gimnazjalnym w klasie III. Przez 50 h (po zajęciach lekcyjnych) będziemy realizować program matematyczno-przyrodniczy. Program ten będzie obejmować też I półrocze następnego roku szkolnego 2010/1011. Jest on przeznaczony dla chętnych uczniów z naszego sierakowickiego gimnazjum.

Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym Pani Kamila poprosiła już nas o wykonanie rysunków. Każdy narysował siebie. Zapisał cechy, którymi dysponuje. Uwzględnił też swoje oczekiwania wobec tego projektu. Po przedstawieniu wszystkich uczestników wybraliśmy przewodniczącego, jego zastępcę, kronikarza i pomocnika kronikarza.
Aron Paracki, Ig