Światowy Dzień Zdrowia
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

30 marca 2009 r. (poniedziałek) od godz. 8.00- 9.35 uczniowie klas II wraz z nauczycielami, z którymi mają lekcje udają się na halę sportową na seminarium warsztatowe przygotowane przez Teatr Profilaktyczny im. Marka Kotańskiego z Krakowa pt. "Bezpieczna i przyjazna szkoła wolna od przemocy, narkotyków i dopalaczy".

01 kwietnia 2009 r. (środa) klasy III wraz z wychowawcami wyjeżdżają na "Targi szkół" do szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego.
Klasy II i klasy I mają lekcje 1, 2, 3, 6, 7 i 8 zgodnie z planem.
11.00-12.30 klasy II (dziewczęta) warsztaty w świetlicy nt. "Profilaktyki raka piersi" (prowadzenie - lekarz Bożena Zalewska-Flont).
11.00-12.30 klasy II (chłopcy) wraz z wychowawcami warsztaty w auli zatytułowane "Chemia zdrowia" (prowadzenie - p. Kamila Sołtysek).
11.00-12.30 klasy I udział w biegach przełajowych "Biegam, bo chcę", wymarsz klas z wychowawcami sprzed szkoły godz. 11.00. Zabieramy: transparenty z hasłami promującymi biegi, dobry humor oraz energię do biegania lub kibicowania.
Każdą klasę I (w biegu) reprezentuje 10 osobowa drużyna.
BARDZO WAŻNE! Każda klasa przygotowuje plakat promujący aktywne formy spędzania czasu wolnego.
Pracę należy umieścić na drzwiach klasy do 31 marca 2009r.

Opracowanie: komisja ds. promocji zdrowia w Gimnazjum w Sierakowicach