Ludowe talenty
29 września uczniowie naszego gimnazjum wyjechali na warsztaty rękodzielnicze "Ludowe talenty" do Młodzieżowego Schroniska Szkolnego w Gdańsku. Warsztaty na temat plecionkarstwa i plastyki zorganizowane były przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Po przyjeździe pierwszego dnia uczniowie mieli czas na zakwaterowanie, a następnie organizatorzy zorganizowali uroczyste powitanie i poczęstunek. Warsztaty plecionkarskie i plastyczne odbywały sie w dwóch pomieszczeniach, na jedne i drugie nie brakowało chętnych. Jeszcze tego samego dnia uczestnicy przygotowywali sobie materiały do pracy i swoje stanowisko. Następnie do samej niedzieli wszyscy wykonywali swoje dzieła. Po czym odbyła się prezentacja wykonanych prac oraz pożeganie przez organizatorów. Dla wszystkich uczestników warsztatów były one miłym przeżyciem.

Mirosław Makurat, IId