Pomoc dla rodzin uczniów poszkodowanych w nawałnicy

Na naszym terenie wystąpiła ogromna nawałnica, która wielu rodzinom dała się we znaki i spowodowała u nich ogromne straty. W związku z tym faktem otrzymaliśmy od Pomorskiego Kuratora Oświaty informację, której fragment przedstawiamy poniżej:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku informuje, że ze względu na występujące na terenie województwa pomorskiego nawałnice oraz inne negatywne zdarzenia atmosferyczne w szczególności huragany, deszcze nawalne, gradobicia lub powodzie, które spowodowały zniszczenia w gospodarstwach domowych oraz gospodarstwach rolnych, jest możliwość ubiegania się o pomoc w ramach "Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno – edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno – edukacyjnych w 2017 r."

Jeżeli ta sytuacja dotyczy kogoś z naszych uczniów, prosimy o niezwłoczną informację do sekretariatu szkoły, a my przekażemy ją możliwie najszybciej do kuratora. Liczymy, że w ten sposób uda się skorzystać z wskazanego powyżej rządowego programu pomocy.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://trojmiasto.wyborcza.pl