Ostatnie zakończenie roku szkolnego jako gimnazjum

23 czerwca 2017 r. to historyczna data, ponieważ tego dnia zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 po raz ostatni jako gimnazjum. Nie zmieniła się jednak formuła tego dnia. Otóż podczas uroczystości, w której brali udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice oraz zaproszeni goście, wręczone zostały świadectwa oraz nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się pod względem wyników w nauce i zachowaniu.

Ponadto na wyróżnienie i nagrodzenie zasłużyli uczniowie, którzy w wielu konkursach, zawodach i olimpiadach reprezentowali szkołę, uzyskując przy tym świetne, wysokie lokaty. Było to dowodem ich dojrzałości i ogromu pracy, jaką włożyli w swój rozwój osobisty.

Po uroczystości wychowawcy klas rozdali świadectwa oraz pożegnali się na okres wakacji ze swoimi wychowankami. Po wakacjach wszyscy wrócą do zreformowanej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.