Bieg na orientację

Wczoraj (02.06) grupa członków koła "Europodwórko" i fanów survivalu z kl. 3b wzięła udział w biegu "Zorientowani w terenie".  Na trasie (8 km) poza dobrą umiejętnością czytania mapy i znajomością okolicy musieli się zmierzyć z licznymi przeszkodami takimi jak:

1. KOSZMAR WULKANIZATORA - bieg przesz szereg ustawionych opon,

2. SPACER Z PIESKIEM –przeciąganie po piasku dużego bloku betonu ,

3. ŻONA RYBAKA – czołganie się pod siatką maskującą,

4. CO MA WISIEĆ NIE UPADNIE – wspinanie się na linie,

5. CEL PAL – strzelanie do celu (paintball),

6. RYBKA UMIE PŁYWAĆ ALE NIC NIE WIDZI – pływanie pontonem po jez.  Gowidlińskim do wyznaczonego celu, z małym utrudnieniem  - sternik miał zawiązane oczy (!).

Wszystkie nasze drużyny dotarły do celu. Trochę przybrudzeni i zmęczeni, ale szczęśliwi :) Na mecie czekało ich szkolenie z pierwszej pomocy tonącym. Potem były już tylko przyjemności: ognisko z kiełbaskami, hamaki wiszące nad jeziorem i to wszystko przy fantastycznej pogodzie i atmosferze.

Nasza drużyna "Kózki" w której skład wchodzili uczniowie z klasy trzeciej: Kacper Pobłocki, Błażej Mielewczyk, Michał Woźniak, Andrzej Wilszewski, Grzegorz Woźniak zajęła pierwsze miejsce!