Turniej Masterchef

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się turniej „Masterchefa”. Celem konkursu było przygotowanie jak najlepszego plakatu, wystroju stołu oraz potrawy kulinarnej. Wszystkie klasy były bardzo dobrze przygotowane.

W klasach pierwszych najwięcej punktów zdobyła klasa 1b. Jednym z ich specjałów był przepyszny deser owocowy z nasionami chia. W klasach drugich pierwsze miejsce zajęła klasa 2e z wyśmienitymi kanapkami, sokiem owocowym oraz sałatką brokułową. Z najstarszych roczników w szkole wygrała klasa 3e. Przygotowała ona przystawkę, danie główne oraz deser. Sorbet pietruszkowy najwidoczniej podbił serca jurorów. Wygrani uczestnicy turnieju otrzymali w nagrodę książki kulinarne.

Głównymi organizatorkami „Masterchefa” były: pani Emilia Syldatk oraz pani Anna Piasecka. To im również zawdzięczamy wystrój auli. Natomiast w jury zasiedli: pan Krzysztof Andryskowski, pani Ewa Wierzba, pan Tomasz Ziemann, pani Beata Wica-Deik oraz dwie absolwentki naszego gimnazjum – Marta i Kaja. Uczniowie mają nadzieję, że w przyszłym roku również będą mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, techniczne i kulinarne.

Julia Spręga