Europejski Dzień Języków 2016

Europejski Dzień Języków ochodzony jest 26 września. W naszej szkole już po raz drugi świętujemy to wydarzenie miesiąc później ze względu na intensywny organizacyjnie pierwszy miesiąc nauki. I tak 27 października 2016 r. obchodziliśmy ten dzień podobnie jak w innych szkołach pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. To uszczegółowienie odnosi się do języków obcych nauczanych w naszej placówce: angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

Uczniowie wzięli w konkursie, w którym osobno klasyfikowane były klasy pierwsze, drugie i trzecie. Zadania konkursowe dotyczyły rozwiązania quizu (leksyka, gramatyka, historia, geografia, kultura), przebrania się rezprezentantów oraz klasy, zaśpiewania piosenki w wybranym języku, reagowania językowego oraz rozwiązania zagadek na temat krajów europejskich.

Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele języków obcych z naszego gimnazjum, miała okazję przekonać się, jakie niesamowite pomysły mają młodzi gimnazjaliści. Konkurs przebiegał w luźnej atmosferze, dającej młodzieży okazję do swobodnego zaprezentowania się w języku obcym, co często jest dla młodego człowieka krępujące. Zwłasza przed ogromnym, bo blisko dwustuosobowym audytorium.

Na zakończenie konkursu każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy, reprezentacje znajdujące się na podium - ceny celujące, a pozostali reprezentanci - oceny bardzo dobre z języka obcego. Uczniowie, którzy zaangażowali się w przygotowania, zostaną ocenieni przez wychowawców w zakresie zachowania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy 1 - język angielski

IV miejsce - IIIc
V miejsce - IIIg
VI miejsce - IIIb

Nauczyciele języków obcych dziękują serdecznie wszystkim reprezentacjom i występującym uczniom za zaangażowanie w Europejski Dzień Języków, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów podczas przygotowań.