Informacja obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych

Dnia 28 października 2016 r. odbędzie się konkurs "Europejski Dzień Języków Obcych". Klasy II spotykają się w auli o godz. 9.45 (3 lekcja), klasy III o godz. 10.45 (4 lekcja), a klasy I o godz. 11:40 (5 lekcja). Podsumowanie konkursu, na którym będą obecni zawodnicy wszystkich klas, nastąpi o godz. 12.50.

Oto zasady konkursu:

1. Klasa wybiera 3-osobową grupę, która będzie ją reprezentowała podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w dniu 28.10.2016 r. w auli szkolnej.

2. Konkurs odbywa się osobno dla klas I, II i III.

3. Zadania konkursowe dotyczą przede wszystkim kultury, historii, geografii krajów związanych z danym językiem.

4. Klasy I i III na konkursie posługują się językiem angielskim, natomiast klasy II - francuskim lub niemieckiem (w zależności od tego, którego się uczą).

5. Oceniane będą:

— odpowiedzi na pytania w zestawach (quiz),

— przebranie reprezentantów klasy pod kątem wybranego zagadnienia, np. jeśli klasa wybrała Szkocję, to tak przebiera się ta trójka,

— zaśpiewanie piosenki w języku obcym,

— zagadki dla publiczności w klasach pierwszych,

— reagowanie językowe w klasach drugich i trzecich.

6. Tytuły piosenek należy dostarczyć do nauczycieli języków obcych do środy 26.10.2016 r., natomiast podkłądy muzyczne do p. Anny Budzanowskiej do czwartku 27.10.2016 r.

7. Klasy, które w danym momencie biorą udział w konkursie, dopingują swoich reprezentantó w auli i zostają tam pod opieką nauczyciela, z którym mają w tym czasie lekcję.