Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Dnia 5 czerwca 2016 r. nad jeziorem „Świniewo” w Sierakowicach odbyły się XII Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach. Impreza ta była kulminacyjnym punktem, prowadzonych od kwietnia, działań w ramach projektu „Wypłyń na głębię 2”.

W wędkarskie szranki stanęło blisko 50-ciu zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Po dwugodzinnej walce zwycięzcą w kategorii gimnazjów okazał się Konrad Śleszyński z wynikiem 565 pkt. Tuż za nim uplasowali się: Artur Chabowski (510 pkt.) i Mateusz Sikora (415 pkt.) W kategorii szkół podstawowych zwyciężyl Dominik Klajn z wynikiem 645 pkt., tuż za nim Szymon Klajn 410 pkt., a na miejscu trzecim Maria Mazurowska 315 pkt.