Konkurs "Masterchef" z okazji Światowego Dnia Zdrowia

W ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia, dnia 27 kwietnia 2016 roku, w naszej szkole, po raz pierwszy odbył się konkurs Masterchef. Uczestnikami kulinarnych zmagań byli uczniowie klas pierwszych.

Organizatorkami były Grażyna Paracka, Anna Piasecka oraz Emilia Syldatk. Tego dnia, na drugiej godzinie lekcyjnej, 3-osobowa reprezentacja z każdej klasy w szkolnej stołówce przygotowywała zdrowe potrawy. W tym samym czasie pozostała młodzież opracowywała 10 zasad zdrowego żywienia oraz nakrywała stoły, na których zaprezentowano gotowe dania.

Po 45 minutach wszyscy uczniowie zebrali się na szkolnej auli. Każda z klas przedstawiła wcześniej wykonaną prezentację multimedialną nt. potraw, 10 zasad zdrowego żywienia oraz plakat o zdrowym odżywianiu się.

Następnie trzech jurorów: dyrektor gimnazjum pan Krzysztof Andryskowski, pani Grażyna Paracka oraz Kaja Karczewska z klasy IIIc ocenili poszczególne dania i nakrycia stołów. Na koniec sędziowie podliczyli punkty i ogłosili wyniki. Pierwsze miejsce zajęła klasa If, drugie – klasy: Ic, Ie i Ig, natomiast trzecie miejsce – klasa Ia.

Uważam, że tego rodzaju konkursy powinny odbywać się częściej, ponieważ cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. To dobra okazja, by zintegrować klasę i dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym odżywianiu się.

Prezentacje poszczególnych klas można obejrzeć poniżej:

Klasa 1a

Klasa 1b