Spektakl "My, dzieci z Dworca ZOO"

Dnia 10 lutego 2016 r. chętni uczniowie naszego gimnazjum razem z opiekunami: p. Marietą Konkol, p. Elizą Piotrowską, p. Tomaszem Ziemannem i p. Maciejem Lewandowskim, pojechali na wycieczkę do teatru w Kościerzynie.

Spektakl pod tytułem: „My, dzieci z Dworca Zoo” jest oparty na książce, a dokładniej na pamiętniku młodej dziewczyny z Berlina. 

Aktorzy teatru z Wrocławia na naszych oczach przytoczyli nam prawdziwą historię młodych ludzi i ich prywatne tragedie. Była to opowieść o dzieciach popadających w, moim zdaniem, najgorszy, możliwy nałóg, jakim są narkotyki. Odtwórcy ról wcielili się w swoje postacie tak przekonywująco, że zagrany przez nich ból, obłęd i głód narkotykowy był niemal namacalny. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w trakcie spektaklu, jakimi były projektory, rzutniki i dym, pomogło nam zobaczyć, co dzieje się w umyśle osoby uzależnionej, co czuje i jak widzi otaczający ją świat. Doznania podczas przedstawienia były niezwykle intensywne i dobitne. Całe przedsięwzięcie dało nam, młodym ludziom, wiele do myślenia. My, którzy codziennie jesteśmy narażeni na wszelkie pokusy i szkodliwe wpływy ludzi z naszego środowiska, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele niebezpieczeństw czeka na naszą naiwność i brak asertywności. 

Główni bohaterowie ginęli, cierpieli i popadali w obłęd za sprawą nałogu, a aktorzy doskonale nam to pokazali. Przedstawiona historia była przerażająca, a jeszcze większego szoku dostarczyła nam świadomość, że wszystko, co wydarzyło się na scenie, działo się kiedyś naprawdę i może przytrafić się dosłownie każdemu.

Uważam, że ten wyjazd był niezwykle pouczający. Wprowadził nas w brutalną rzeczywistość, często mającą miejsce bardzo blisko nas. Historia dzieci z Dworca Zoo wręcz zmusza do przemyśleń i mam nadzieję, że przypomni się ona każdemu, kto kiedykolwiek stanie przed decyzją dotyczącą wszelkich rzeczy, sytuacji i wyborów, od których może zależeć jego zdrowie i życie. 

Zofia Kobiela z klasy IIIg

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.