Z wiązanką na grobie ś.p. Jana Gosza
Napisane przez  AK AK Informacje Informacje 848  czytań 848 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

W piątek minęła 4. rocznica śmierci Pana Jana Gosza - rolnika i przedsiębiorcy, pod którego przywództwem w 1980 roku powstał w Sierakowicach Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność", do którego wstąpiło ponad 600 osób do czasu wprowadzenia przez władze komunistyczne stanu wojennego.

Gosz był także wybitnym działaczem kaszubskim - to między innymi dzięki Niemu dzisiaj język kaszubski jest obecny w szkołach i życiu publicznym.

Tymczasem w czwartek wraz z klasą sportową (3c) złożyliśmy w imieniu Dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności szkolnej na grobie śp. Jana Gosza wiązankę kwiatów i uczciliśmy Jego pamięć minutą ciszy.

O tej niesamowitej postaci niebawem pojawi się więcej informacji, jako, że jest on bohaterem filmu, który pod opieką wykładowców i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi kręcą uczniowie z klasy IIIC - laureaci konkursu Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Cześć Jego pamięci!