Witamy Wiosnę 2015

Dnia 20 marca 2015 r. odbyło się na naszej szkole uroczyste powitanie wiosny. W tym święcie uczestniczyły klasy pierwsze i drugie, które przygotowały dla siebie wiele rozrywek. Odbyły się miedzy innymi zajęcia zumby, seanse filmowe, klasowe turnieje gier planszowych, zajęcia sportowe i kalambury, gdzie trzeba było „pokazać” przysłowia bądź konika morskiego bez użycia słów! Oczywiście to wszystko obywało się w wiosennych nastrojach i strojach (królową mody okazała się zieleń). 

Dodatkowo pani pedagog Wiesława Płotka przygotowała warsztaty pt. „Portret Wiosenny”. Zadaniem uczniów było przygotowanie porteru wiosennego swojej klasy z wychowawcą włącznie oraz wymyślenie krótkiego wierszyku lub rymowanki o wiośnie. Prace plastyczne gimnazjalistów zostały wywieszone w  auli naszej szkoły, natomiast twórczość liryczna powędrowała do klas.  

O godzinie 10.40 wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli na dwór, aby pod opieką Dyrektora Krzysztofa Andryskowskiego podziwiać spektakl zaćmienia Słońca. Na większości z nas wywarło to ogromne wrażenie.  Następna taka okazja w Polsce będzie dopiero w 2135roku!

Na 6 godzinie lekcyjnej odbył się mecz w dwa ognie pomiędzy uczniami klas pierwszych i drugich, który koordynował pan Paweł Michna. W pierwszej połowie meczu zagrały dziewczyny. Prowadzenie uzyskały (zaskakująco) młodsze panie uzyskując wynik 19:12. W drugiej części gry na boisko wyszli chłopcy. Tutaj obyło się bez niespodzianek i drugoklasiści wygrali 38:24, dzięki czemu cały mecz i laur zwycięzcy z wynikiem 50:43 trafił właśnie do przedstawicieli klas II. 

Bardzo podobało nam się takie przywitanie wiosny i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne atrakcje. 

Zapraszamy do naszej fotograficznej galerii zdjęć, które robiła pani Marieta Konkol.

Kaja Karczewska i Karolina Lewna z klasy II c  

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.