Zdobyliśmy tytuł "Aktywna szkoła - aktywny uczeń"

Od września 2014 r. do stycznia 2015 r. braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie pod ww. tytułem. Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu "Aktywna szkoła - aktywny uczeń" było wykonanie 11 zdań dotyczących następujących obszarów:

— Kondycji fizycznej młodych ludzi,
— Zdrowego odżywiania i organizacji debaty uczniowskiej pt. „Zdrowie na talerzu”,
— Budowania własnego systemu wartości,
— Wpływu osiągnięć technicznych XXI wieku wpływających negatywnie na rozwój młodzieży,
— Otyłości, niedoboru masy ciała, anoreksji i bulimii,
— Niedostosowania społecznego i izolacji w grupie,
— Siedzącego trybu życia,
— Organizacji Dnia ruchu w  szkole oraz testów testu wydolności sprawności fizycznej,
— Organizacji spotkań ze sportowcem i dietetyczką.

Dodatkowo Wiesława Płotka - pedagog szkolny, Iwona Andraszewicz - koordynator Szkolnej Komisji ds. Promocji Zdrowia oraz wicedyrektor ds. wychowawczych - Tomasz Ziemann ukończyli kurs „Aktywna szkoła - aktywny uczeń” przeprowadzony przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz pracowników obsługi wszystkie zaplanowane działania wykonaliśmy zgodnie z ustalonym harmonogramem, o czym na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej szkoły oraz w szkolnej gazetce. Jury konkursu „Aktywna szkoła - aktywny uczeń” oceniło nasze zadania konkursowe i 31 stycznia 2015 r. przyznało naszej szkole tytuł.

Zadanie zakończyliśmy sukcesem i mamy nadzieję, że za uzyskanym tytułem pójdą czyny i będziemy w większym stopniu zwracali uwagę  na szeroko rozumiane zdrowie.

Koordynatorzy konkursu:
Iwona Andraszewicz, Wiesława Płotka, Tomasz Ziemann