Siatkarska wymiana młodzieży polsko-belgijskiej

W dniach 17-24 sierpnia 2014 r. miała miejsce kolejna wymiana młodzieży polskiej i belgijskiej. Odbyła się ona w ramach współpracy między samorządami Gminy Sierakowice oraz miasta Saint-Ghislain w Belgii. Wymiana miała charakter sportowy, a jej tematem była piłka siatkowa, dlatego też gościliśmy u nas członkinie siatarskiego klubu sportowego z Baudour.

Dziewczyny mieszkały u rodzin naszych uczennic. W ciągu dnia poza treningami piłki siatkowej prowadzonymi przez panią Joannę Bińkowską, Wiolettę Kuchtę i Pawła Staszka dziewczęta miały sporo innych atrakcji. Należały do nich m.in. wyjazd do Szymbarku, zwiedzanie Sierakowic, wyjazd na kręglę do Słupska, wizyta w Aquaparku w Sopocie oraz na basenie w Kościerzynie.

Na koniec wizyty odbyła się uroczysta kolacja, podczas której Wójt Gminy Tadeusz Kobiela podziękował naszym gościom za wizytę i wyraził nadzieję, że zaowocowała ona nowymi przyjaźniami.

My z kolei liczymy jak zwykle na zaproszenie ze strony belgijskiej w przyszłym roku. Zobaczymy też, jaki charakter będzie miała kolejna wymiana.

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.