Piernikowa tradycja

Spotkaliśmy sie po raz trzeci. Może bedzie to już naszą tradycją? Właśnie w naszym gimnazjum...

1 grudnia 2014 r. w czwartek zebraliśmy się w naszej szkolnej stołówce. Zajęliśmy sie wypiekiem pierników i ciastek maślanych wedle receptur przyniesionych z naszych domów. Wśród nas była też pani cukiernik, syn piekarza... Z takim zespołem warto było się spotkać i pracować pomimo przedświątecznego zabiegania. Zapach pierniczkowy roznosił się w każdym zakątku naszej szkoły. Po zakończeniu kulinarnego przedsięwzięcia - odbył się fantastyczny adwentowy poczęstunek wśród rodziców, uczniów i grona
pedagogicznego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Uczniom, Rodzicom i tym najmłodszym. Dziękujemy też absolwentom naszego gimnazjum, ktorzy pomimo ogromu   swoich zajęć, dołączyli do nas. Dziękujemy też za przybycie uczniom Szkoły Podstawowej w Sierakowciach, którzy oswajają "na słodko" swoje przyjście  w nasze gimnazjalne progi już 1 września 2015 r.

Było gwarno, pachniało piernikami,ciasteczkami maślanymi sporządzonymi według zdrowej babcinej często receptury. Niesamowity smak adwentowego szaleństwa był tez przyprawiony nasionami dyni, slonecznika i magdałów.

Do tego zewsząd dobiegał fantastyczny śmiech, ktory przeplatał się z muzyką adwentową.

Organizatorki piernikowego spotkania:
Beata Wica-Deik,
Adriana Wójtowicz,
Grażyna Paracka

Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.