Informacja o otrzęsinach klas I

Otrzęsiny klas pierwszych odbędą się 18.10.2013 r. (piątek) pod hasłem: „Dyscypliny sportowe”.

Poszczególne klasy losują (04.10.2013 r.) nazwę dyscypliny sportowej (przygotowują charakterystyczne dla swojej grupy stroje, rekwizyty, piosenki lub przedstawienia zachęcające do uprawiania danej dyscypliny sportowej).

Plan dnia otrzęsin przedstawia się następująco:

11:40 - Apel w hali sportowej dla całej społeczności szkolnej (pierwszoklasistów obowiązuje strój galowy tzn. biała bluzka, granatowa kamizelka oraz ciemne spodnie lub spódniczka).

11:50 - Uroczyste ślubowanie, przyjęcie pierwszoklasistów do grona gimnazjalistów.

12:25-12:50 - Przerwa.

12:50 - Wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami spotykają się na auli.

12:50 - Powitanie pierwszoklasistów przez Kingę Rusin i Artura Żmijewskiego.

12:50 - Prezentacja (przez każdą klasę pierwszą) piosenki lub przedstawienia (ok.3/4 min.), charakterystycznej dla wybranej przez uczniów dyscypliny sportowej. W otrzęsinach udział biorą następujące dyscypliny sportowe: piłka ręczna, piłka siatkowa, badminton, taniec, kolarstwo, tenis stołowy, piłka nożna, rolkarstwo, deskorolkarstwo.

13:30 - Podsumowanie uroczystości.

Uczniowie klas pierwszych biorą udział w 7, 8 i 9  lekcji zgodnie z planem zajęć.

Organizator:
Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach